Citroën C5 Aircross1,5 BlueHDi 130 Feel EAT8 Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, aut.gear/EAT8, anhængertræk, adaptiv fartpilot, digitalt cockpit, navigation, 18" aluminiumsfælge sommer, 17" aluminiumsfælge vinter, apple carplay, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (for/bag), skiltegenkendelse, førerovervågning med advarsel, automatisk lys, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, multifunktions-læderrat m. gearskifte, dellæderindtræk, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sæder til ombygning i bilen, service ok senest d. 10/12-25 v. 164.108 km., synet 12/2024, hvid
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 253.316 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.030 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |