Citroën C3 Picasso1,4 VTi 95 ComfortVan 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2010 |
| Kilometertal | 229.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/135 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 850 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Frisk nysynet & ny serviceret
Reg.nr: CZ20762
Senest synet: 06-03-2026
kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, alarm, esp, antispin, db. airbags
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 156.775 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.376 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 366 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| AUX tilslutning | Kørecomputer |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |