Audi Q53,0 TDi 240 quattro S-tr. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2010 |
| Kilometertal | 280.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,3 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
DK's billigste!
Fin samt velkørende Q5 3.0 TDI!
Ren køreglæde for alle pengene!
Nysynet!
Bilen er fint udstyret!
Automatgear
Fartpilot
Xenon lygter
LED baglygter
Elspejle m. varme
Varme i sæder
Multifunktionsrat
Regnsensor
Navigation
Partikelfilter
Og meget mere....
Rigtig fin 4x4 til små penge, som gerne må køre i alle de nye miljøzoner!
Perfekt til jagt, båden eller campingvognen
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man kører forgæves!
Mvh
Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, alufælge, 18" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, bi-xenon, xenonlys, led kørelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, cd, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, dæktryksmåler, airbag, antispin, esp, lygtevasker, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 462.403 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Bi-xenon | LED Kørelys |
| CD | Lygtevasker |
| CD afspiller | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Xenonlygter |
| ESP / ESC |