VW Transporter2,0 TDi 150 Kassevogn DSG lang
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,1 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
PÅ LAGER | VW Transporter 2,0 TDi 150 Kassevogn DSG lang
Af udstyr kan nævnes:
✔️ Skydedør i begge sider
✔️ Fløjdøre
✔️ Multifunktionskunstlæderrat
✔️ Bakkamera
✔️ Apple CarPlay/ Android Auto
✔️ Anhængertræk
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Adaptiv fartpilot ACC
👉 Leasingaftale – Finansiel Leasing
• Løbetid: 60 måneder
• Årlige kilometer: 15.000 km
• Førstegangsydelse: kr. ekskl. moms
• Månedlig leasingafgift (ekskl. moms): kr.
• Restværdi: kr. ekskl. moms
Vi tager alle biler i bytte!
📍 KONTAKTINFO:
Volkswagen Glostrup/Brøndby – En del af Semler Mobility
Vallensbækvej 37 - 39, 2605 Brøndby.
📞 43 26 19 04 | Lasse Sommer Jakobsen ✉️ lasom@vw-glostrup.dk
📞 23 67 25 04 | Mikkel Raun ✉️ mirau@vw-glostrup.dk
📞 40 31 48 25 57 | Luca Lindberg ✉️ lucjo@semlermobility.dk
Kontakt os for fremvisning, prøvetur eller yderligere info.
*Der tages forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.713 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.956 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 530 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 1.044 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Delkunstlæderindtræk |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Centrallås | Træk |
| DAB+ Radio |