VW Transporter2,0 TDi 150 Comfort Kassevogn aut. LWB
Leasing ydelse(Ekskl. moms)
2.990 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 9.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 12,6 km/l |
| CO2 udledning | 208 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/360 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
+ Automatgear
+ Bakkamera
+ Fartpilot
+ Dobbelt skydedør
+ Tagbøjler
+ LED-lygter incl. LED-kørelys
+ Totalvægt 3.200 kg
LOKATION Bodalen 1, Ans.
***BEMÆRK VENLIGST: NEDENSTÅENDE LEASINGTILBUD ER KUN ET FORSLAG - KONTAKT OS FOR ET TILPASSET TILBUD TIL DIT BEHOV***
ERHVERVSLEASING (priser ekskl. moms);
Førstegangsydelse: 35.000 kr.
Dokument og lev. omk. 4.180 kr.
Depositum: 0 kr.
Ydelse: 2.990 kr.
Kilometer: 60.000
Løbetid: 48 mdr
Restværdi 160.000,-
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, træk, automatgear, aircondition, motorkabinevarmer, fartpilot, apple carplay, airbag, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 358.869 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | - |
| Længde | 545 cm |
|---|---|
| Højde | 198 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Motorkabinevarmer |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Fartpilot | Træk |
|---|---|
| Højdejust. forsæde |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.990 kr.
- Førstegangsydelse35.000 kr.
- Totalpris i løbetiden178.520 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 160.000 kr.
- Løbetid48 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet