VW Transporter2,0 TDi 150 Comfort Kassevogn aut. LWB
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 202 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/360 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✔️ Parkeringsvarmer inkl. fjernbetjening
✔️ bundplade i varerum
✔️ luft beklædning i varerum
✔️ beklædning i sider i varerum
✔️ føre assistentpakke premium
✔️ Anhængertræk
✔️ Skydedør i fører- og passagersiden
🛡️5 års / 150.000 km garanti fra første reg dato
kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, træk, automatgear, aircondition, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, apple carplay, android auto, dab radio, db. airbags, parkeringssensor (bag), bakkamera, parkeringssensor (for) bundplade i varerum, luft beklædning i varerum, beklædning i sider i varerum, VW vejhjælp, Led forlygter, skyde døre i begge sider, bagklap., højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 358.869 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | - |
| Længde | 545 cm |
|---|---|
| Højde | 198 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatgear | Justerbar lændestøtte |
| Automatisk lys | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatisk nødassistent | LED Kørelys |
| Bakkamera | Motorkabinevarmer |
| Blindvinkelassistent | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Stemmebetjening |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |