VW Transporter2,0 TDi 140 Kassevogn lang
Kontantpris(Ekskl. moms)
69.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 199.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 186 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/340 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
VW Transporter 2,0 TDi 140 Kassevogn lang Nysynet med dobbelt skyde døre, træk til 2500 kg ,Partikel filter,AC,Fartpilot, kopholder, højde justerbar føresæde, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning,Nysynet den 30/3-2026, Vi tager gerne din gamle bil i bytte. Finansiering tilbydes fra 0 kr. i udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 286.162 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.848 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 529 cm |
|---|---|
| Højde | 199 cm |
| Lasteevne | 1.152 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|