VW Transporter2,0 TDi 110 Db.Kab m/lad
Kontantpris(Ekskl. moms)
199.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,8 km/l |
| CO2 udledning | 162 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 151 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
dobbeltkabine, 6 sæder, mandskabsvogn, dansk alulad, bluetooth, aircondition, motorkabinevarmer m/fjernbetjening, kørecomputer, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, træk, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, armlæn, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, dæktryksmåler, Euro 6.
Leasingforslag med fri km:
• Udbetaling kr. 30.000.-
• Løbetid 60 måneder
• Restværdi kr. 30.000.-
• Månedlig ydelse kr. 2.999.-
Serviceret, nysynet og med 3 måneders 100 % garanti.
For yderligere information eller et uforpligtende leasingtilbud, kontakt os på 8660 0266.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 287.215 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.080 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Motorkabinevarmer |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Træk |
|---|---|
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |