VW e-Transporter64 Comfort Kassevogn LWB
Kontantpris(Ekskl. moms)
354.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2025 |
| Kilometertal | 9.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 316 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 234 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/415 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | 2.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
5 års granti 150.000 km, Bakkamera, LED Forlygter, Anhængertræk, Skydedør i fører- og passagersiden, A/C, Fartpilot, Sædevarme, Førerassistentpakke Plus, Multifunktionsrat i kunstlæder, Forrude elopvarmet, Side- og hovedairbags i førerkabine, Sidespejle, el-klapbare samt områdebelysning , 3 kraftfulde LED-lamper i varerum, 230-volts stik - 1 stk 2 stk i varerum,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 418.744 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | - |
| Længde | 545 cm |
|---|---|
| Højde | 198 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|