VW Amarok2,0 TDi 180 Trendline 4d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 150.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 200 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/400 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🟢Velkommen til CCbiler i Middelfart.🟢
Virkelig Fin og velholdt VW Amarok 2,0 TDi med 180 stærke Hk
og træk til hele 2800 KG - Perfekte arbejdsvogn eller jagtbil.
KUN KØRT 150.000 OG STÅR MEGET PÆN OG VELHOLDT!
Pris 99.900 Plus moms
🚨FINANSERING! 🚨
DENNE BIL KAN FINANSERES IGENNEM
SANTANDER -AL FINANS MED OG UDEN UDBETALING!!!
--------------------
🌟HIGHLIGHTS.🌟
☑️Træk til 2800 kg
☑️Fartpilot
☑️Originale Alufælge
☑️2 zonet klima
☑️CD/Radio
☑️El spejle med varme
☑️Parkeringscensor i bag
☑️Sædevarme
☑️Autohold
☑️6 Trins manuel Gear
☑️Tågelygter
☑️Læderrat
☑️meget mere!
-----------------------
kørecomputer, læderrat, højdejust. forsæder, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, træk, mørktonede ruder i bag, tågelygter, 17" alufælge, 2 zone klima, aircondition, fartpilot, el-ruder, sædevarme, cd/radio, parkeringssensor (bag), regnsensor, automatisk lys, dæktryksmåler, airbag, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 273.561 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.888 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.112 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |