Volvo XC602,0 T6 ReCharge R-Design aut. AWD Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 40,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 52 km |
| Batterikapacitet | 8,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 56 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/590 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.100 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Komplet R Design, kabinevarmer med timer, panorama glas soltag, kørecomputer, digitalt cockpit, sportsstole med dellæder,, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, adaptive forlygter, led baglygter, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, type-2 ladekabel, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, android auto, apple carplay, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, 7 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk nødassistent, app integration
VI TILBYDER BILLIG FINANSERING MED ELLER UDEN UDBETALING !!
Send mail eller ring !
brian@ka-auto.dk - tlf. 40 26 09 84
keld@ka-auto.dk - tlf. 40 71 44 34
Og husk vi tager gerne din bil i bytte
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.069 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 591 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.100 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-soltag | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |