Toyota Yaris1,5 Hybrid H2 Komfort e-CVT Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
64.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, stofindtræk, alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, aux tilslutning, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, 6 airbags, esp, bakkamera, dæktryksmåler, antispin
Evt. bytte. ekskl. lev. Billig finansiering. Kan finansieres til 0kr. i udbetaling. Husk MitId. Vi laver gerne forhåndsansøgning
Da vi forsøger at tilpasse åbningstider efter kundernes behov., Ring/sms venligst på 21644869 inden fremmøde, så vi kan have bilen klar.
Vi har Nummerplader på lager, så kør hjem samme dag med bilen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.365 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 391 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
|---|---|
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC |