Toyota Yaris Cross1,5 Hybrid Active e-CVT Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Produceret | 4/2024 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,2 km/l |
| Rækkevidde | - |
|---|---|
| Batterikapacitet | - |
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/141 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Kør ikke forgæves - vi har ikke faste åbningstider - vi har åbent efter aftale på 40384908 eller jimmi@sejerjensen.dk, Finansielt leasingforslag over 60 måneder : Førstegangsydelse : 25.000.- + moms Månedlig ydelse i 60 mdr. : 1.895.- + moms Restværdi : 40.000.- + moms og afgift, adaptiv fartpilot, fuldaut. klima, bakkamera, vognbaneassistent, Apple Carplay, Android auto, 2 x USB-C tilslutning, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. forsæder, 16" alufælge med helårsdæk monteret, el-sidespejle m/varme, LED kørelys, mørktonede ruder i bag, el-ruder, sædevarme, automatgear, udv. temp. måler, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, automatisk lys, ESP, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, helårshjul, fjernb. centrallås, skiltegenkendelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.692 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 795 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.895 kr.
- Førstegangsydelse25.000 kr.
- Totalpris i løbetiden138.700 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 41.000 kr.
- Løbetid60 mdr.
- Antal kilometer inkluderet30.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet