Renault Trafic2,0 dCi 130 L2H1 Tekno
Kontantpris(Ekskl. moms)
229.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,1 km/l |
| CO2 udledning | 188 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.720 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
⭐ OBS: Fabriksgaranti (i alt 36 mdr.) fra 1.reg.dato op til 100.000 km - Blitzlys for + Bag + Bro - Træk til 2500 kg
6 Gear, Aircondition, Easy Link 8” touchskærm, Android Auto, Apple CarPlay, DAB radio, Musikstreaming via bluetooth, Bluetooth, Bakkamera, Parkeringssensor for/bag/sider, El ruder , El-foldbare spejle m. varme, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Kørecomputer, Læderrat, Multifunktionsrat, Multijusterbart rat, Regnsensor, Lyssensor, Sædevarme for, Højdejusterbart førersæde, Armlæn, Kopholder, LED baglygter, LED kørelys, Blindvinkelassistent, Vejbaneassistent, Bund og sider bag, Blitzlys, Træk 2500 kg, ⭐ OBS: Fabriksgaranti (i alt 36 mdr.) fra 1.reg.dato op til 100.000 km., Erhvervsleasing tilbydes fri km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 287.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.977 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 548 cm |
|---|---|
| Højde | 197 cm |
| Lasteevne | 1.093 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |