Porsche Panamera3,0 D Tiptr. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 167 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 300 hk/650 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 259 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Flot og velkørende Porsche Panamera 3.0 Diesel med 300 HK.
Her får du en bil, der kombinerer god komfort med masser af kræfter. Den stærke V6 dieselmotor giver et godt træk og gør den rigtig behagelig på både korte og lange ture og samtidig med en fornuftig brændstoføkonomi.
En rigtig fin bil til dig, der gerne vil have lidt ekstra køreglæde uden at gå på kompromis med komforten.
OBS bilen er foliet i en mat farve. Den er sort under folien.
Highlights fra udstyrslisten:
▪️Adaptiv fartpilot
▪️Soltag
▪️El-forsæder/memory
▪️Navigation
▪️BOSE sound system
▪️20" Porsche alufælge
▪️Bluetooth
▪️El bagklap
▪️2 zone klimaanlæg
▪️Sædevarme
▪️Parkeringssensor for + bag
▪️Svingbart elektrisk træk
✅ Tilladt trækvægt 2.200kg.
Bagsæder og 18" vinterhjul medfølger.
Sælges ENGROS til CVR nummer.
➕ Erhvervsleasing forslag:
Mdl. ydelse 3.777kr.
Udbetaling 34.000kr.
Løbetid 36 mdr.
Restværdi 88.000kr.
Alle beløb + moms
⭐️ eCAR importerer mange biler hvert år, og har stor erfaring i import af specialbiler fra USA. Har du en drøm om en bestemt bil, så er der stor chance for at vi kan hente den hjem til dig. Vi kan typisk have en specialbil hjemme fra USA på 2-3 måneder. Læs mere på vores hjemmeside https://ecar.dk/pa-bestilling eller kontakt os direkte
✅ Vi tilbyder flexleasing, splitleasing, erhvervsleasing og finansiering til både private og erhverv.
Kontakt os for leasingtilbud, yderligere information eller et bud på din byttebil:
☎️ 50 444 222
✉️ info@ecar.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.900 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 502 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv undervogn | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-ruder | Sportssæder |
| Elsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |