Peugeot Expert2,0 BlueHDi 177 L3 Plus EAT8 Van
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,6 km/l |
| CO2 udledning | 195 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.760 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Virkelig velholdt Expert L3 2,0 automatik med kun 47.000 km på bagen. Står som ny ude og inde og har ikke været brugt af håndværker. Service overholdt. Mulighed for leasing. , træk, kørecomputer, multifunktionsrat, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, automatgear, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, navigation via Apple Carplay og Android Auto, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, esp, antispin., højdejust. førersæde, Moduwork mulighed for at medbringe ekstra lange genstande (åbning mellem kabine og varerum).
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 331.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.100 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |