Peugeot 20081,5 BlueHDi 130 Allure Pack EAT8 Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
137.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,9 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
17" fælge, ABS, Aircondition, Alarm, Alu rails, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Dellæder, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fast anhængertræk, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Fuldautomatisk klimaanlæg, Højdejust. forsæder, Infocenter, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Multifunktionsrat, Mørktonede ruder bag, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Ratgearskifte, Regnsensor, SOS knap, Skiltegenkendelse, Start/Stop-funktion, Sædevarme, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 213.359 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.404 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 366 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Infocenter |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Skiltegenkendelse |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |