Nissan Qashqai1,2 Dig-T 115 Tekna Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
Highlights:
- Nysynet 20/03/2026
- 85.000 km.
- 2 Zone klima
- Fartpilt
- Sædevarme
- Træk til 1200 kg.
- 1 ejer
- 5.705 kr. årlig afgift privat/erhverv
- Tidligere undervognsbehandlet
- 6 måneders garanti på motor, gearkasse og kobling
FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING TILBYDES!
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, 19" alufælge, el indst. førersæde, el-klapbare sidespejle, glastag, tågelygter, xenonlys, træk, tagræling, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, navigation, cd/radio, regnsensor, airbag, esp, parkeringssensor (bag), bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fuld servicebog.
Vi er nummerpladeoperatør og kan sætte plader på din bil. Hos Niels O Auto har du altid mulighed for at give din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 230.596 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.318 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Elsæder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | Xenonlygter |