Nissan Interstar2,3 dCi 150 L2H2 Tekna Van
Kontantpris(Ekskl. moms)
274.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 2.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 208 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/385 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nissan Interstar Tekna L2H2 150 HK
Står du og mangler en rummelig og veludstyret el-varevogn? Denne Nissan Interstar fra Tekna-serien har det hele.
*Udstyr:**
- 10" Touchskærm inkl. AppleCarplay
- Aircondition
- Bakkamera
- Fjernbetjent centrallås
- Sædevarme for
- Anhængertræk
- DAB+ radio
- Parkeringssensor for/bag
- Opvarmet forrude
- Trådløs mobilopladning
- Bund/Sider i varerum
Vognen er placeret i Odense SV, og du er velkommen til at kontakte os for yderligere information eller en prøvetur. Send en e-mail til mij@karvil.dk eller ring til Mike Jessen 28151661 for flere oplysninger.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 348.250 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.978 kg |
| Bredde | 207 cm |
| Længde | 555 cm |
|---|---|
| Højde | 250 cm |
| Lasteevne | 1.522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 100 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Trådløs mobilopladning |
| DAB+ Radio | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |
|---|