Nissan e-NV200Comfort+ Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 17.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 200 km |
| Batterikapacitet | 51,8 kWh |
| Energiforbrug | 259 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/254 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 123 km/t |
| Trækvægt | 410 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bemærk den lave km,,40KW batteri 2 skydedøre med ruder i skydedøre og bagdøre, multifunktionsrat, stofindtræk, sædevarmer, alufælge, el-sidespejle m/varme, helårshjul, tågelygter, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, esp, regnsensor, dæktryksmåler, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 308.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.617 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 603 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 410 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elektrisk kabinevarmer | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil |