Nissan e-NV200Comfort+ Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 17.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 200 km |
| Batterikapacitet | 40,0 kWh |
| Energiforbrug | 259 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/254 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 123 km/t |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, el-sidespejle, automatgear, aircondition, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, varme i rat, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, alarm, airbag, esp, automatisk lys, db. airbags, bakkamera, dæktryksmåler Lev Omk 4600 kr+moms
Leasing tilbydes
Ring for mere info/leasing
Bilen levers med nummerplader
Bilen levers med service
Bilen levers nysynet
afventer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.175 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.617 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 603 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
|---|---|
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |