Nissan e-NV200Comfort+ Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
72.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 200 km |
| Batterikapacitet | 40,0 kWh |
| Energiforbrug | 259 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/254 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 123 km/t |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, el-sidespejle, automatgear, aircondition, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, sædevarme, varme i rat, el-ruder, dab+ radio, dab radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, alarm, airbag, esp, automatisk lys, db. airbags, bakkamera, dæktryksmåler Lev Omk 4600 Kr+moms
Leasing tilbydes
Ring for mere info/leasing
Bilen levers med service
Bilen levers nysynet
Bilen levers med nummerplader
Afventer klargøring
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.175 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.617 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 603 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatgear | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatisk lys | Læderrat |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |