Mercedes X250 d2,3 Pure aut. 4Matic 4d
Kontantpris(Ekskl. moms)
167.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,7 km/l |
| CO2 udledning | 209 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/450 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 176 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
4x4 , 2 zone klima, kørecomputer, multifunktionsrat, alcantaraindtræk, læderrat, el indst. forsæder, automatgear, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, cd/radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, aux tilslutning, usb-a tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, el-ruder, automatisk start/stop, 19" alufælge, 3.500 kg træk , ladindsats , diesel partikel filter , lev. nysynet - ny serviceret , evt. leasing med min. 10% i udbetaling , med fri kilometer .
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 347.376 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.234 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 534 cm |
|---|---|
| Højde | 182 cm |
| Lasteevne | 1.016 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |