Mercedes Vito 1142,0 CDi Kassevogn aut. L RWD
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 156.500 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,0 km/l |
| CO2 udledning | 186 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/330 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐️ Super fin Mercedes Vito 114 lang med automatgear. ⭐️
Udstyr:
✅ Klimaanlæg reguleret "Tempmatik
✅ Fartpilot/adaptiv fartpilot,
✅ Komfort førersæde m/varme
✅ Bluetooth
✅ Bakkamera
✅ Kunstlæder kabine
✅ Træk (2.500 kg)
Attraktiv leasing tilbydes med Fri kilometer!
⭐ - 35.000,- i udbetaling.
⭐ - 3.500,- pr. måned i 48 måneder.
⭐ - 26.000,- i restværdi.
Alle priser ex. moms.
Bilgruppen lever bilen nysynet og servicerede i henhold til km eller årgang.
Fabriksudstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el-justerbar lændestøtte, el-sidespejle m/varme, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, træthedsregistrering, automatisk lys, airbag, db. airbags
HUSK - Vi tager gerne din brugte bil i bytte!, Ønsker i at se nærmere eller prøvekøre en bil, anbefaler vi at booke en aftale med en af vores salgskonsulenter, så vi er sikre på at bilen holder klar og ikke kommer forgæves! på TLF: 93 40 24 00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 308.336 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.050 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 514 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Kunstlæder |
| Aircondition | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |