Mercedes Sprinter 3162,2 CDi R2 Kassevogn 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
56.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2016 |
| Kilometertal | 325.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,7 km/l |
| CO2 udledning | 209 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.260 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/360 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
1 ejer, service ok - alle service overholdt ved Mercedes-Benz, træk, aircondition/klima, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, db. airbags, esp, 3 siddepladser, kører godt
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 367.240 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.050 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 593 cm |
|---|---|
| Højde | 242 cm |
| Lasteevne | 1.450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| El-ruder | Træk |
| ESP / ESC |