Mercedes Sprinter 2142,2 CDi A2 Kassevogn aut. FWD
Kontantpris(Ekskl. moms)
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,5 km/l |
| CO2 udledning | 235 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 143 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
D03 Højt tag, FF5 Fralægningshylde over forruden, J58 Selealarm for førersæde, SA5 Airbag i førersiden, T16 Skydedør i højre side, TEMPMATIC, semiautomatisk aircondition, regnsensor, Kabelkanaler side, Kabel kanaler bagerst, Indstillelig ratstamme, Oliefyr med timer, Donkraft, Hel adskillelse, med lastmulighed under, Lysassistent, El-forberedt for montering af anhængertræk, Dobbelt passagersæde, Stænklapper for, Stænklapper bag, Reservehjul, Fartpilot, Træbund i varerum, El-indstill./opvarmede s, træk, automatgear, fartpilot, nøglefri adgang, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, apple carplay, usb-a tilslutning, android auto, bakkamera, db. airbags, skiltegenkendelse, esp, står på nye dæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 341.614 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.190 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Android auto | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
|---|---|
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |