Mercedes Citan 1091,5 CDi Kassevogn K
Kontantpris(Engros/CVR, Ekskl. moms)
38.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Kilometertal | 190.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/200 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.050 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, automatisk start/stop, el-ruder, el-sidespejle, cd/radio, tågelygter, træk , diesel partikel filter ,synet 11/2024 , afhentning ,evt. nysynet - ny serviceret til 44.800,- , evt. finansering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.082 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | - |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.050 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-sidespejle |
|---|---|
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| CD/radio | Tågelygter |
| El-ruder | Træk |