Ford Transit Connect1,5 TDCi 100 Trend lang
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 249.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
LANG MODEL - 3 SÆDER - OLIEFYR - A/C - FARTPILOT - ANH. TRÆK TIL 1200KG
SÆLGES ENGROS CVR
FORD TRANSIT CONNECT LANG
kørt 249.000km.
3 sæder
Nysynet 11/2025
Ny serviceret v. 233000km.
A/C
fartpilot
opkobling af mobiltelefon
Oliefyr
Tågelys
anh. træk til 1.200kg.
Diesel partikelfilter ( må kører i miljøzoner )
Varerum
mål: L. 2150 x B. 1560 H. 1270 mm
Finer bund og side beklædning
Ring for besigtigelse da bilen er i drift
For fremvisning, eller yderligere information kontakt: Jeppe Jacobsen +4540602572
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, vinterhjul, helårshjul, el-sidespejle, tågelygter, træk, aircondition, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, airbag, db. airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 177.192 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.568 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 667 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Helårshjul |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Læderrat |
| AUX tilslutning | Motorkabinevarmer |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Håndfrit til mobil |