Ford Transit Connect1,5 TDCi 100 Trend lang
Kontantpris(Ekskl. moms)
134.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/240 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.136 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Leasing tilbydes med fri km, aircondition, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, multifunktionsrat, kørecomputer, højdejust. førersæde, stofindtræk, tågelygter, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, træk til 1.136 kg, parkeringssensor (bag), 4 airbags, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.702 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.546 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 483 cm |
|---|---|
| Højde | 183 cm |
| Lasteevne | 859 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.136 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Multifunktionsrat |
|---|---|
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Kørecomputer | USB tilslutning |
| Motorkabinevarmer |