Ford Transit 350M Ladvogn2,4 TDCi 115 Ambiente 2d
Kontantpris(Ekskl. moms)
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2011 |
| Kilometertal | 235.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,9 km/l |
| CO2 udledning | 268 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 18.480 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/310 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
*** KØB DENNE BIL MED 0 KR. I UDBETALING*** stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, træk, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, db. airbags, esp. nysynet. pæn og velholdt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 254.152 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.029 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 548 cm |
|---|---|
| Højde | 204 cm |
| Lasteevne | 1.471 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 1 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| CD/radio | Intelligent hastighedsassistent |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |