Ford Grand C-MAX1,5 TDCi 120 Business Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
84.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
2 zone klima, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, el-sidespejle, tågelygter, kurvelys, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, fjernb. centrallås, navigation, cd/radio, apple carplay, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, regnsensor , fuld service , nysynet - ny serviceret 3/2026 , diesel partikel filter , 2 stk. på lager ,mulighed for tilkøb af car-garanti , evt. leasing med min. 10% i udbetaling , med fri kilometer .
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 292.490 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.501 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 739 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Navigation |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varme i forrude |