Ford C-MAX1,5 TDCi 120 Business Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
44.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 173.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kører perfekt, van + moms.
Nysynet.
kørecomputer, højdejust. forsæder, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, musikstreaming via bluetooth.
Ring nu og prøv bilen i dag!
📱 81 28 17 33 Telefon tid: 9 – 21 Alle dage
🌐 LPLbiler.dk
Undgå at køre forgæves – ring gerne i forvejen.
🚚 LEVERING SAMME DAG!
🔄 Vi tager gerne din brugte bil i bytte!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.403 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 512 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Fartpilot | Musikstreaming via bluetooth |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
| Højdejust. forsæde | Tonede ruder |