Ford C-MAX1,5 SCTi 150 Titanium+ aut. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 211 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/240 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ATTRAKTIV LEASING TILBYDES PÅ DENNE BIL.
LEASINGFORSLAG:
Alle priser er ekskl. moms
Månedlig ydelse
1.795 kr.
_______________________
Førstegangsydelse
18.000 kr.
_______________________
Restværdi
24.750 kr.
_______________________
Løbetid
48 mdr.
Erhvervsleasing er fleksibelt og kan skræddersys efter dine behov.
Ring venligst til salgsafdelingen på tlf. 76 60 00 60 for yderligere info.
PÆNT VELHOLDT OG VELKØRENDE FORD C-MAX 1,5 SCTi 150 TITANIUM+ VAN.
UDSTYRSHIGHLIGHTS:
6-TRINS AUT. GEARKASSE✅
2-ZONE FULD AUT. KLIMAANLÆG✅
FARTPILOT✅
KEYLESS ENTRY & GO✅
EL-BETJENT BAGKLAP✅
SÆDEVARME✅
VARME I FORRUDE✅
MULTIMEDIESKÆRM M. NAVI✅
APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO✅
BAKKAMERA✅
PARKERINGSSENSOR FOR & BAG✅
- kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, 6 airbags, esp.
VI TILBYDER 12-24 MDR. PRISVENLIG EJERSKIFTEGARANTIFORSIKRING.
VELKOMMEN TIL MBILER HOLBÆK.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 216.179 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.313 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 662 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fuldaut. klima |