Dacia Dokker1,5 dCi 95 Essential Van 5d
Kontantpris(Ekskl. moms)
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/200 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velkommen til Auto60,vi vil gøre vores til at vejlede og guide dig igennem en let og smertefri handel, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), bakkamera, dæktryksmåler, 4 airbags, denne bil er plus moms, esp, vi tilbyder attraktiv leasing, vi tager gerne din brugte bil i bytte, ring meget gerne for yderlig information og prøvekørsel, vi vil bestræbe os på at gøre oplevelsen ved os så positiv som overhovedet muligt, AUTO60 TILLID OG SUND FORNUFT, tlf. 4085 3606 Mvh Henrik
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 109.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.281 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 185 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |