Citroën C4 Cactus1,5 BlueHDi 100 SkyLine Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 950 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
2020 model med glastag, prisen er incl. nr.plader samt leveringsomk., fuldaut. klima, navigation, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, parkeringssensor for/bag samt bakkamera, mørktonede ruder i bag, led kørelys, tågelygter, sommer og vinterhjul ( 8 fælge og dæk ), lædermultirat, kørecomputer, højdejust. forsæder med armlæn, digitalt cockpit, el-klapbare sidespejle, sædevarme, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, regnsensor, automatisk lys, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, skiltegenkendelse, tagræling, coming home lys, euro 6 motor med partikelfilter, ece-norm 29.7 km/l, 1/2 årlig ejerafgift kr. 520, træk kan monteres fra kr. 7.000, 6 airbags, esp, 1 ejer, service o.k.-sidste ved km. 78.000, synet 2/12-2025, billig leasing med fri km. samt finansiering tilbydes, optil 3 års garanti og/eller fejlfri fdm-attest
¤ Levering i hele landet imod mindre merpris.
¤ Komplet mekanisk samt kosmetisk klargøring
¤ Mulighed for optil 3 års udvidet garanti
¤ Mulighed for fejlfri fdm- eller Applus brugtbilstest
¤ Skriftlig km.Garanti
¤ Restgældsgaranti
¤ Medlem af Autobranchen Danmark, Silkeborg Bilernes By
¤ Toprating på Trustpilot
¤ Mere end 70 års erfaring med brugte biler
¤ Se mere på www.autoforum-silkeborg.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 138.313 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 392 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 950 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Panoramatag |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Vinterhjul |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |