BMW X32,0 xDrive30e M-Sport aut. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2025 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 30,3 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 89 km |
| Batterikapacitet | 19,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 225 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 65 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 539.900 ex. moms (moms kr. 114.975).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 654.875 inkl. moms.
DERFOR VÆLGER BMW-KØBERNE OS:
✓ Autoriseret BMW Service Partner siden 2006
✓ Fuld dokumenteret BMW-servicehistorik
✓ 360° tjek udført af vores BMW-uddannede teknikere
✓ Leveres med den nyeste BMW-softwareopdatering
✓ Udelukkende monteret med originale BMW-reservedele
✓ Grundig introduktion til din nye BMW samt opkobling til app
BEMÆRK:
• Elektrisk svingbart anhængertræk
• Head-Up display
• M Sport pakke (interiør og eksteriør)
• Harman/Kardon surround soundsystem
• Parking Assistant Plus inkl. 360° kamera
• Adaptive LED-forlygter inkl. fjernlysassistent
• Driving Assistant Plus med adaptiv fartpilot og Assisted Driving
• Elektriske sportssæder for med memory i førerside
• M multifunktionssportsrat med varme
• M-sportsundervogn
• 20" M aerodynamik letmetalfælge 906 M
ØVRIG BESKRIVELSE:
Sapphiresort-metallic, Alcantara/Veganza-kombination i sort, BMW Live Cockpit Professional, interiørkamera, Travel & Comfort system, el-lændestøtte, trådløs mobilopladning, variabel sportsstyring, mørktonede ruder bag, højglans Shadow Line inkl. sorte rudelister, 3-zonet klimaautomatik og forklimatisering, M-loftbeklædning antracit, interiørlister i aluminium "Feinschliff", ambientebelysning, Premiumpakke, Innovationspakke, sædevarme for, bagagerumsnet, alarm, BMW IconicSounds Electric, DAB+ radio, parkeringssensor for og bag, Active Guard, teleservices, intelligent nødopkald, ConnectedDrive Services, Connected Package Professional, bremseassistent, skiltegenkendelse, regn- og lyssensor, armlæn, kopholder, 4x el-ruder, dæktryksovervågning, el-parkeringsbremse, nedfældelige bagsæder, akustisk- og aktiv fodgængerbeskyttelse, bluetooth, ISOFIX, m.m.
Importbil - bilen kan variere fra dansk model.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.140 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| 360° kamera | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme |