BMW i5eDrive40 Touring M-Sport Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 580 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
DERFOR VÆLGER BMW-KØBERNE OS:
✓ Autoriseret BMW Service Partner siden 2006
✓ Fuld dokumenteret BMW-servicehistorik
✓ 360° tjek udført af vores BMW-uddannede teknikere
✓ Leveres med den nyeste BMW-softwareopdatering
✓ Udelukkende monteret med originale BMW-reservedele
✓ Grundig introduktion til din nye BMW samt opkobling til app
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 409.900 ex. moms (moms kr. 97.475).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 507.375 inkl. moms.
BEMÆRK:
• M-sportspakke (interiør og eksteriør)
• Multifunktion M-sportssæder for inkl. memory
• Klimakontrollerede forsæder med ventilation og varme
• Harman Kardon® surround sound system
• Komfortadgang og start inkl. sensorstyret elektrisk bagklap
• Driving Assistant Plus med adaptiv fartpilot og Assisted Driving
• Adaptive LED-forlygter inkl. fjernlysassistent
• Parkering Assistent inkl. bakkamera
• 20" M letmetalfælge stjerne-eger 938 M Bicolor Jet Black
• Sædevarme for og bag
ØVRIG BESKRIVELSE:
Blacksapphire-metallic, M Alcantara/Veganza kombination sort, Travel & Comfort Rail system, forklimatisering, smartphone integration med Apple CarPlay og Android Auto, trådløst mobilopladning, himmel i sort, aktiv vognbaneassistent, blindvinkelassistent, vognbaneskiftassistent, BMW iconicSounds electric, 4-zone klimaautomatik, M-Sportsundervogn, Travel pakke, Komfort pakke, High Gloss Shadow Line med sorte rudelister, mørksølv M-accent kombineret med aluminium rhombicle, dæktrykskontrol, alarm system, ambientebelysning, Active Protection, skiltegenkendelse, DAB radio, bluetooth, USB-tilslutning, teleservices, intelligent nødopkald, Live Cockpit Professional, WLAN hotspot, ISOFIX m.m.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.255 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme |