Audi RS Q84,0 TFSi quattro Tiptr. Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 7,4 km/l |
| CO2 udledning | 304 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 600 hk/800 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bemærk udstyr!! Bilen har netop fået service hos Audi Hørsholm og har lige fået 4 nye Continental sommerdæk.
600 HK - Bilen er på lager klar til levering.
LEASING FORSLAG ( 12 måneder )
UDBETALING...….90.000 eks moms
MÅNEDLIG YDELSE.... 6.900 eks moms
RESTVÆRDI...…..... 540.000 kr. eks moms
HIGHLIGHT:
✔Sæder medfølger og kan bygges om til personbil hvis ønskes
✔Mythossort Metallak
✔HD Matrix LED forlygter - intelligent lygteteknologi
✔Panoramaglastag m/El-solgardin
✔Interiør i Valconalæder
✔Servolukning af døre/ Softclose
✔Quattro med Sportsdifferentiale - optimeret køredynamik
✔B&O Advanced Sound System med 3D lyd
✔RS sportssæder i læder
✔EL-justérbare forsæder med memory
✔Luftundervogn m/elektroniske støddæmpere
✔AMI - Audi Music Interface - universal audioindgang
✔Aktiv 4-hjulsstyring
✔Sportsudstødning med spjæld
✔Ventilerede forsæder m/massage
✔Advanced key - keyless entry & go - samt alarm
✔Front- & Bakkamera samt Top View
✔Elektronisk svingbart anhængertræk
✔23'' alufælge
✔DAB+ digital radio
✔DVD afspiller
✔Phone box - Bluetooth tale/streaming & optimeret mobilantenne
✔AMI - Audi Music Interface - universal audioindgang
✔Front- & Bakkamera samt Top View
✔Sportslæderrat med multifunktion og varme
✔ FULD UDSTYRSLISTE KAN SENDES
📍 Adresse: Elmegade 34, 4400 Kalundborg
📱 Telefon: 29 86 96 87
✉️ Mail: salg@autohuset-klb.dk
🌐 Web: www.autohuset-kalundborg.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.290 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 501 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 725 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Adaptiv undervogn | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Kurvelys |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
|---|---|
| Aircondition | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Luftundervogn |
| Auto. nødbremse | Lygtevasker |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bi-xenon | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| Dynamisk blinklys | Sædekøling |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | SD kortlæser |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El komfortsæder | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Virtuelle sidespejle |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse6.900 kr.
- Førstegangsydelse90.000 kr.
- Totalpris i løbetiden172.800 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 540.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)