Audi Q4 e-tron45 Progress Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 34.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
GULPLADEBIL:
Erhvervskøb kr. 284.900 ex. moms (moms kr. 71.225).
PAPEGØJEPLADER:
Privatkøb kr. 356.125 inkl. moms.
BEMÆRK:
• Svingbart anhængertræk
• Assistentpakke Plus inkl. adaptiv fartpilot
• Aktiv parkeringsassistent med 360° surround view kamera
• Matrix LED-forlygter inkl. fjernlysassistent
• Advanced Key (komfortadgang og start) inkl. sensorstyret el-bagklap
• Klima-pakke inkl. 3-zonet klimaautomatik og varmepumpe
• Sort optik-pakke med sorte rudelister
• Multifunktionssportslæderrat med varme
• Komfortpakke inkl. opvarmet sprinkleranlæg og el-lændestøtte
• 19" letmetalfælge i 5-W-eget design
ØVRIG BESKRIVELSE:
Sortmetal, sort stof, Advanced-pakke, smartphone-pakke inkl. Apple CarPlay og Android Auto, trådløs mobilopladning, soundsystem DSP med 8 højttalere, akustiske dørruder for, interiør i aluminium design, dynamisk blinklys, sædevarme for, blindvinkelassistent, vognbaneassistent, multimedia interface MMI navigation Plus, nedfældelige bagsæder, Audi connect, DAB radio, Audi Drive Select, højdejusterbar forsæder, aut. nedblænding af bakspejl, antracit taghimmel, tagræling, el-justerbar sidespejle med varme, Audi pre sense for og bag med bremseassistent, ambientbelysning, skiltegenkendelse, regn- og lyssensor, armlæn, kopholder, 4x el-ruder, dæktrykskontrol, el-parkeringsbremse, bluetooth, 12v stik, USB-C tilslutning, ISOFIX, m.m.
MERCEDES, BMW, AUDI, VW & PORSCHE:
Se 150 håndplukkede (el)biler på sandjensen.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Sportssæder |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |