Xpeng P7Long Range 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 31.720 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 576 km |
| Batterikapacitet | 86,2 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 276 hk/440 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Xpeng P7 EL Long Range 276HK 5D AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Batterikapacitet 86 kWh
✔️ Rækkevidde op til 576 km (WLTP)
✔️ Long Range 276HK
✔️ Automatgear
✔️ 18” alufælge
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Panorama glastag
✔️ Digital instrumentering
✔️ Touchskærm & navigation
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Parkeringssensor for/bag & 360° kamera
✔️ Ratvarme, sædevarme for
✔️ Klimaanlæg 2 zoner
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ 3-faset opladning
✅ Ikke ryger
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Høj kundetilfredshed på Trustpilot
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 2.020 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |