VW Up!1,0 MPi 65 5d
Kontantpris
104.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 65 hk/91 nm |
| Acceleration | 15,6 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Oplysninger fra DMR: Fjernbetjent centrallås, 7Y4 LANE ASSIST, QV3 DAB+ modtager, Climatic, Tågeforlygter m. kurvelys, Sædevarme foran, Elektrisk indstillelige og elopvarmede sidespejle, Regnsensor, LED-kørelys, Smartphoneintegration med USB, Klapnøgle, 2 stk., Bagsæderyglæn, nedklappeligt (asymetrisk delt), Radio "Composition Phone", El-ruder, for, 14" stålfælge, 4X3 Side- og hovedairbags i fører- og passagerside, 0Q0Q Pure hvid, W18 DK pakke, PSA Førerassistentpakke
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 150.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 991 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 339 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|