VW Up!1,0 MPi 60 White Style 5d
Kontantpris
109.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Meget velholdt og fin VW UP .14 tomme alufælge,, vinterhjul
Oplysninger fra DMR: Fjernbetjent centrallås, Climatic, Tågeforlygter m. kurvelys, City Emergency Brake, Sædevarme foran, Elektrisk indstillelige og elopvarmede sidespejle, Regnsensor, LED-kørelys, Smartphoneintegration med USB, Klapnøgle, 2 stk., Bagsæderyglæn, nedklappeligt (asymetrisk delt), Radio "Composition Phone", El-ruder, for, B4B4 Candy hvid, PCD Fører assistent pakke,, læderrat, splitbagsæde, led kørelys, led baglygter, tågelygter, fartpilot, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, apple carplay
skærm monering, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, udv. temp. måler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 126.418 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 880 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 440 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Læderrat | Vinterhjul |
|---|---|
| LED baglygter |