VW Transporter2,5 TDi 130 Kombi kort 9prs 4d
Kontantpris(Engros/CVR)
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2010 |
| Kilometertal | 224.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 269 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.280 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
9 PERS. BUS TIL ALM. KAT. B. KØREKORT - NYSYNET - A/C - ANH. TRÆK TIL MAX 2400KG - DIESEL PARTIKELFILTER
SÆLGES KUN TIL CVR NR.
VW TRANSPORTER 2.5 TDI KOMBI 9 PERS.
kørt 224000km.
8+1 sæder
Nysynet d. 19-03-2026
4 næsten nye helårsdæk ( vintergodkendte )
A/C
El-spejle m. varme
Sædevarme til førersæde
anh. træk til max 2400kg.
Diesel partikelfilter ( må kører i miljøzoner )
For fremvisning, eller yderligere information kontakt: Jeppe Jacobsen +45 40602572
, kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, 6 personers, 7 personers, helårshjul, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, el-sidespejle, træk, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, airbag, db. airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.973 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 827 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 6 personers | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 7 personers | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| CD | Kørecomputer |
|---|---|
| CD afspiller | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Vinterhjul |