VW Touran1,6 FSi Highline 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2006 |
| Kilometertal | 212.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,9 km/l |
| CO2 udledning | 172 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/155 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
31-03-2026 NYSYNET,
TIDLIGERE UNDERVOGNSBEHANDLET.
bagagerumsdækken, stofindtræk, 3 individuelle sæder i bag, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, automatisk lys, airbag, esp, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 374.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | El-sidespejle |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Helårshjul |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |