VW Touran1,5 TSi 150 Highline+ DSG 7prs 5d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
- 7 sæder
- Svingbart anhængertræk til 1.800 kg
- Dinitrol rustbehandlet i 2024
- R-line exteriør
- Adaptiv fartpilot
- El bagklap
- Solgardiner i bagdøre
- Parkeringssensorer for og bag
- 7 trins DSG automatgear med paddle shift
- 3 individuelle sæder på midterste række
- Touchskærm med (bakkamera, Apple Carplay/Android Auto, håndfri telefoni/musikstreaming via Bluetooth og DAB/FM radio)
- Multifunktions læderrat med varme
- Højdejusterbare forsæder med varme
- Massage i førersædet
- Nøglefri adgang/tænd/sluk
- LED forlygter med fjernlysassistent
- Regnsensor
- Mørktonede ruder bag
- Står på 16" alufælge vinterdæk
- El-klapbare sidespejle m/varme
- Køl i handskerum
- 4x el-ruder
- Automatisk start/stop
- Elektrisk parkeringsbremse
- USB-c tilslutning og 12v
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 834 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Håndfrit til mobil |
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 personers | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Massage i førersæde |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent |