VW Touran1,5 TSi 150 Comfortline DSG 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- 7 personers.
- Automatgear.
- Android Auto, App integration, Apple CarPlay.
- Fartpilot adaptiv.
- Klimaanlæg 3-zoner.
-Nysynet d. 25-02-2026.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 339.016 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.405 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 695 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Integrerede rullegardiner |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Køl i handskerum |
| 7 personers | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Parkeringssensor (bag) |
| App integration | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stemmebetjening |
| DAB radio | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |