VW Touran1,4 TSi 150 Highline DSG 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
VW Touran 1,4 TSi 150 Highline DSG 7prs 5d
, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, 3 zone klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, app integration, navigation, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), bakkamera, dæktryksmåler, isofix, 10 airbags, automatisk nødbremsesystem, esp, antispin
VI TILBYDER BILLIG FINANSERING MED ELLER UDEN UDBETALING !!
Send mail eller ring !
brian@ka-auto.dk - tlf. 40 26 09 84
keld@ka-auto.dk - tlf. 40 71 44 34
Og husk vi tager gerne din bil i bytte
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 354.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 633 liter |
| Vægt | 1.478 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 10 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 3 individuelle sæder i bag | Isofix |
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |