VW Touareg3,0 TDi 286 aut. 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 133.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 175 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/600 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
VW Touareg 3,0 TDi 286 aut. 4Motion 5d
Kontakt os for fremvisning eller yderligere info.
Fremhævet udstyr:
+ Adaptiv fartpilot.
+ Headup Display.
+ Vognbaneassistent.
+ Blindvinkelassistent.
+ Forsæder m. varme & køl.
+ Massage i begge forsæder.
+ El-justerbare sæder m. memory.
+ El-svingbart anhængertræk.
+ Apple CarPlay/Android Auto.
+ Adaptiv luftundervogn.
+ Motor/Kabine varmer.
+ Panorama el-soltag.
+ DynAudio lydanlæg.
+ Fuld LED-forlygter.
+ 20" Org. VW fælge.
+ Fuld læderkabine.
+ Mørktonede ruder.
+ Elektrisk bagklap.
+ Digitalt cockpit.
+ 4-zonet klima.
+ Bakkamera.
+ m.m.
Attraktiv finansiering kan tilbydes.
Udvidet garanti, samt service/reparationsaftale kan tilkøbes.
*Der tages forbehold for eventuelle tastefejl*
, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i førersæde, massage i forsæder, alufælge, 20" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, svingbart træk (elektrisk), automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 4 zone klima, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, headup display, app integration, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 977.013 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 810 liter |
| Vægt | 1.970 kg |
| Bredde | 198 cm |
| Længde | 488 cm |
|---|---|
| Højde | 172 cm |
| Lasteevne | 890 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderindtræk |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk lys | Massage i forsæder |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Motorkabinevarmer |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædekøling |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |