VW Tiguan2,0 TDi 240 R-line DSG 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,3 km/l |
| CO2 udledning | 208 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
2020 VOLKSWAGEN TIGUAN 2, 0 TDI 240 R-LINE DSG 4MOTION NU PÅ LAGER I ROSKILDE!
Bemærk: Besigtigelse og fremvisning af biler kan kun lade sig gøre efter aftale - åbningstiderne er derfor kun gældende efter godkendt aftale mellem kunde og butikken.
Højdepunkter:
- Svingbart Træk
- Head-Up Display
- Blindvinkelsassistent
- El. Panorama Glastag
- Oliefyr m. Fjernbetjening
- Apple CarPlay / Android Auto
- Adaptiv Fartpilot m. Aktiv Lane Assist
/ Bilen står pt. som personbil, men kan bygges om til VAN (varevogn).
Flexleasing (Erhverv) over 12 mdr.:
Udbetaling: Kr. 32.000, - ex. Moms.
Månedlig ydelse á 12 mdr.: Kr. 2.199, - ex. Moms.
Nedskrevet værdi (restværdi): Kr. 140.000, - ex. Moms.
Flexleasing (Privat) over 12 mdr.:
Udbetaling: Kr. 40.000, - inkl. Moms.
Månedlig ydelse á 12 mdr.: Kr. 2.749, - inkl. Moms.
Nedskrevet værdi (restværdi): Kr. 140.000, - ex. Moms.
Kontraktoprettelse: Kr. 4.000, - ex. Moms.
Service- & Reparationsaftale (ForzaFordel):
Vi kan nu tilbyde service- & reparationsaftaler på vores leasing biler som er maks 8 år gamle, maks har kørt 250.000km, og som har under 400HK (400HK* gælder kun Hybrid og Forbrændingsmotorer). Denne bil kan godt tilknyttes aftalen og vil koste Kr. 619, - ex. Moms om måneden ved 20.000km om året. Skriv for vilkår og betingelser.
Forbehold for tastefejl, samt endelig kreditgodkendelse.
Kontakt os:
𝙅𝙚𝙨𝙥𝙚𝙧 𝙃𝙖𝙣𝙨𝙚𝙣
+45 40 30 48 36
Jha@forzaleasing.dk
Forza Leasing Roskilde
📍 Københavnsvej 130, 4000 Roskilde
Bilhus - Leasing - Værksted
Åbningstider - Bemærk: Gælder kun ved besigtigelse af biler efter aftale.
Man-Tor: 10:00-16:30
Fredag: 10:00-15:00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: Efter aftale
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.695 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Head-up display |
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Airbags | Køl i handskerum |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Kurvelys |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| CD | Regnsensor |
| CD afspiller | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.199 kr.
- Førstegangsydelse32.000 kr.
- Totalpris i løbetiden58.388 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 140.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet