VW Tiguan1,4 TSi 150 Highline DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐️ Del Alcantara sæder med Massage i førersæde
⭐️ Svingbart træk (elektrisk)
⭐️ Fuld LED forlygter
⭐️ Mørktonede ruder i bag
⭐️ 3 zone klima og Køl i handskerum
⭐️ Varme i rat
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ Automatisk lys med Fjernlysassistent
⭐️ Bakkamera med P-sensor (for og bag)
⭐️ Skiltegenkendelse og Vognbaneassistent
______________________
Supplerende udstyrsdetaljer:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, massage i førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, alufælge, 20"" alufælge, el-sidespejle m/varme, tagræling, automatgear, ratgearskifte, køl i handskerum, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, træthedsregistrering, fjernlysassistent, isofix, esp, antispin, 7 airbags, airbag, fuldaut. klima, led baglygter
_______________________
💵 FINANSIERING både med og uden udbetaling, TIL GODE VILKÅR OG EN LAV RENTE!
🚘 VI tager din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
✔️ Mulighed for 12 eller 24 mdr. GoSafe Bilgaranti og Brugtbilsattest.
🚚 Mulighed for levering i hele landet, efter aftale.
⭐️ Ring gerne i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
_______________________
📱 86 80 11 22
💻 www.3tow.dk
📧 3tow@3tow.dk
📍 Bredhøjvej 22 - 8600 Silkeborg
🕒 Åbningstider:
Mandag-fredag: 09.00-17.00
Lørdag: 11.00-15.00
Søndag: 11.00-16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 417.393 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.398 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 582 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 7 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | Massage i førersæde |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| CD/radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delalcantaraindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |